Sağlık Bilimleri Fakültesi

2007 tarihinde kurulan Fakültemiz, Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Dil ve Konuşma Terapisi, Ergoterapi ve Odyoloji olmak üzere, bünyesinde beş farklı disiplini barındıran, uluslararası düzeyde tanınmış, örnek eğitim-öğretim programına sahip, 47 Öğretim Üyesi, 7 Öğretim Görevlisi, 114 Araştırma Görevlisi, 54 İdari Personel kadrosu ile 2088 Lisans, 346 Lisansüstü olmak üzere toplam 2434 öğrenciye eğitim hizmeti vermekte olan Sağlık Bilimleri alanında lider bir Fakültedir.

Öğrencilerinin hem akademik hem de sosyal ve kültürel faaliyetlerini önemseyen fakültemizde Sağlık Bilimleri Konsorsiyumu ve Erasmus + programı kapsamında öğrencilerimiz Avrupa ve diğer ortak ülkelerde öğrenim ve staj hareketliliğinden yararlanmakta ve çeşitli gönüllülük projelerinde çalışmaktadır. Öğrencilerimiz, Joint Commission of International tarafından akredite edilen Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri’nde mesleki uygulama yapma olanaklarına sahip olmalarının da getirdiği avantaj ile istihdam açısından güçlük yaşamamaktadırlar. Mezuniyet sonrası ilk 1 ayda işe girme oranı %40 olan mezunlarımızın, %95’i kendi alanlarında çalışmaktadır.

Engelli öğrencilerimiz için, engelinin oluşturduğu özel gereksinimleri dikkate alarak, sınav uyarlamaları, ders materyal temini, sosyal, bilgi ve fiziki erişilebilirlik gibi bireysel uyarlamalar ile engelsiz fakülte olma çabalarımız devam etmektedir.

Öğrencilerin sosyal, sportif ve kültürel etkinlikte bulunmalarını önemseyen fakültemizde 7 tane öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Her yıl spor şenliklerinde 10 farklı branşta fakültemizi başarı ile temsil eden öğrencilerimiz, hem sporun birleştirici gücünü hissetmekte, hem de başarıları ile fakültemizin gurur kaynağı olmaktadırlar.

Fakültemizin bilimsel yayın organlarından Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dergisi, ulusal ve uluslararası birçok indeks tarafından taranmaktadır.

Bölümlerimiz

Hocalarımız Canlı Yayında

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hülya Gökmen Özel canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Aydan Genç canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Resmi Sayfalarında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Lütfen tıklayın.