Güzel Sanatlar Fakültesi

Güzel sanatlar alanında öncelikli olarak tercih edilen, yetiştirdiği yaratıcı bireylerle sanatın toplumda etkin ve yaygın konuma gelmesine öncülük eden bir eğitim kurumu olmayı amaçlayan Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 1983 yılından bu yana, çağdaş bir eğitim anlayışıyla evrensel düşünce ve değerlere sahip, ülke ve dünya kültürüne sanat yoluyla katkıda bulunacak çağdaş, yaratıcı, özgür bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Fakültemizde Grafik, Heykel, İç Mimari ve Çevre Tasarımı, Resim, Seramik ve Cam olmak üzere beş bölüm bulunmakta ve her bölüm öğrencilerine sunduğu donanımlı atölye/stüdyo olanaklarının yanı sıra, alanında yetkin sanatçı akademisyen kadrosuyla da sanatta, tasarımda ve bilimde öğrencileriyle birlikte sürekli gelişmeyi hedeflemektedir. Ayrıca yine fakültemiz bünyesinde bulunan Seçmeli Dersler Birimi üniversitemizin bütün öğrencilerinin seçmeli ders ihtiyacını karşılamakta ve öğrencilerin ilgi ve becerilerine yönelik olmak üzere Plastik Sanatlar, Fotoğraf, Sinema Televizyon, Seramik gibi derslerle sanatın farklı alanlarına ilişkin bilgi birikimi, beceri ve farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Bölümlerimiz

Hocalarımız Canlı Yayında

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcımız Prof. Ayşe Sibel Kedik ve fakültemiz öğretim üyeleri canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcımız Doç. Zuhal Boerescu ve fakültemiz öğretim üyeleri canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Resmi Sayfalarında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Lütfen tıklayın.