Diş Hekimliği Fakültesi

1963 yılında Türkiye’de ikinci diş hekimliği okulu olarak kurulan fakültemiz, günümüzde ülkemizin en önde gelen Diş Hekimliği Fakültesidir. Fakültemizden mezun olan öğrencilerimizin; bireylerin ve toplumun ağız sağlığının geliştirilmesi konusunda en iyi şekilde yetiştirilmiş öngörülü, saygılı, katılımcı ve yüksek estetik değerlere sahip hekimler olarak yetiştirilmesi temel görevimizdir.

Öğrencilerimiz, ilk iki yıl içerisinde Temel Tıp Bilimleri, Diş Hekimliği Bilimleri’ne giriş dersleri ile birlikte pratik laboratuvar uygulamaları derslerini alırlar.

Üçüncü yılda ise Diş Hekimliği Bilim Dersleri ile birlikte hastalara tedavi hizmeti sunabilecek klinik bilgi ve becerinin kazanıldığı Fantom Laboratuvar Eğitimleri ve Kliniğe Hazırlık dersleri tamamlanır.

Dördüncü ve beşinci yılda öğrenciler yetkin öğretim üyeleri ve elemanlarının gözetiminde hastaların tedavilerini bizzat uygulayarak bilgi ve becerilerini pekiştirdikleri klinik tedavi uygulamalarını gerçekleştirirler.

Ana Bilim Dallarımız

Hocalarımız Canlı Yayında

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. A. Rüya Yazıcı ve öğretim üyesi Prof. Dr. Abdullah C. Akman canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Abdullah C. Akman ve fakültemiz öğretim üyeleri canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Diş Hekimliği Fakültesi Resmi Sayfalarında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Lütfen tıklayın.