Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sıhhiye Yerleşkesi içinde yer alan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda; Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Dezenfeksiyon-Sterilizasyon-Antisepsi, Diş Protez Teknolojisi, Eczane Hizmetleri, Eczane Hizmetleri İkinci Öğretim, Elektronörofizyoloji, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Ortopedik Protez ve Ortez, Radyoterapi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri olmak üzere 14 programda eğitim verilmektedir.

Ortaöğretim başarı puanı yüksek öğrencilerin ilk sıralarda tercih ettiği yüksekokulda öğrenciler, iki yıllık eğitimleri sırasında yoğun teorik ve uygulamalı dersler alır. Yaz stajı zorunluluğu bulunmaktadır. Mezunlar, kamu ve özel sağlık sektöründe öncelikle tercih edilmektedir.

Hocalarımız Canlı Yayında

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Mustafa Alper Ergin canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Sanem Şahlı canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Resmi Sayfalarında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Lütfen tıklayın.