Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Sıhhiye yerleşkesi opera mevkiinde bulanan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sahne Işık ve Ses Teknolojileri ile Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerinde eğitim verilmektedir.

Ulusal ve uluslararası meslek standartlarının temel alındığı Yüksekokulda, iş dünyasının beklentilerine uygun becerilerde meslek elemanları yetiştirilmektedir.

Yüksekokulda teorik eğitimin yanı sıra, iş yeri eğitimleri kapsamında 60 işgünü süreli staj zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yüksekokulun bölümlerinde okuyan öğrenciler, isteğe bağlı olarak bir yıl boyunca yabancı dil hazırlık eğitimi alabilmektedirler.

Kamu ve özel kesim deneyimi olan öğretim elemanları tarafından eğitim verilen Yüksekokul; teknolojik donanımlı derslikleri, bilgisayar laboratuvarları, ses ve ışık laboratuvarı, konferans salonu, kütüphane gibi alt yapı olanaklarıyla ders programlarına uyumlu eğitim ortamına sahip bulunmaktadır.

Kurum, kuruluş ve işletmelerin beklentilerine uygun bir şekilde yetişen; eğitim aldıkları bölümün gerektirdiği mesleki bilgi ve beceriyi en iyi şekilde kazanan öğrenciler, sektörde istihdam olanağı bulmakta ve öncelikli olarak tercih edilmektedirler.

Hocalarımız Canlı Yayında

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Mehmet Altınöz canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Mehmet Altınöz canlı yayında sorularınızı yanıtladı.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Resmi Sayfalarında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Lütfen tıklayın.