Neden Hacettepe?

Hacettepe, tüm kıtalardan 80’den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencileriyle birlikte 50 bine yaklaşan öğrencisi, büyük bölümü akademik yaşamlarının bir dönemini yurt dışında saygın üniversitelerde sürdürerek edindikleri bilgi ve deneyimleri Hacettepe’ye aktaran öğretim elemanlarıyla uluslararası bir üniversitedir.

Bilimsel yayınlarıyla tanınan öğretim üyeleri, yenilikçi ve multidisipliner eğitim programları, benzersiz kütüphaneleri, derslik ve laboratuvarları, yerleşkeleri ve sosyal, kültürel ve sportif imkânlarıyla dinamik bir ortama sahiptir. Hacettepe Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası değişim programları, öğrencilere farklı ortam ve farklı kültürleri tanıma fırsatı sunar.

Hacettepe Üniversitesi öğrencileri, üniversite yaşamlarına renkli ve güvenli yerleşkelerde başlar. Öğrenci toplulukları, geniş yelpazede sunulan imkânlar ve etkinlikler, yepyeni dostluklar kurulmasına ve renkli bir üniversite yaşamına atılan ilk adımdır. Yurtları, kafeteryaları, spor ve sağlık tesisleri, kültür ve kongre merkezleri ile Hacettepe, bir üniversitede bulunması gereken tüm hizmetleri öğrencilerine verir.

Dünyanın dört bir yanında rastlanabilecek 180 binin üzerinde mezun ve onların başarı öyküleri, Hacettepe Üniversitesi’nin başta gelen referanslarından biridir. Hacettepe Üniversitesi öğretim kadrosu, bilim ve sanata yön veren, araştırmacı ve üretken akademisyenlerden oluşmaktadır…

Hacettepe Üniversitesi Kütüphaneleri, sadece Türkiye’nin en iyi akademik kütüphanesi değil dünya sıralamalarında da öndedir. Hacettepe Üniversitesi’nde derslikler, etkin katılımı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yerleşkeler, çok çeşitli uygulama çalışmalarının gerçekleştirildiği tam donanımlı eğitim laboratuvarlarıyla donatılmıştır.

Yerleşkelerinde gezinirken, yurtlarında barınırken, kafeteryalarında yemek yerken, dinlenme alanlarında sohbet ederken ya da spor yaparken edebiyat, mühendislik, tıp, iktisadi ve idari bilimler, sağlık bilimleri, konservatuvar, eczacılık, diş hekimliği, spor bilimleri, eğitim, fen bilimleri, hukuk, güzel sanatlar fakültelerinde okuyan öğrenciler ile aynı anda karşılaşabileceğiniz bir başka üniversite ülkemizde yoktur.

Hacettepe öğrencileri böylesine zengin bir akademik çeşitliliğin sunduğu fırsatlara ve ayrıcalıklara sahiptir.

Hacettepe Üniversitesi’nde tıptan eğitim bilimleri, mühendislikten sağlık bilimleri, sosyal bilimlerden fen bilimlerine, spor bilimlerinden sanata uzanan geniş bir yelpazede binlerce farklı ders verilmektedir. Bu derslerle öğrenciler, hem mesleki ve toplumsal yaşama hem de gelecekteki kariyerlerine hazırlanmaktadır.