Ulaşım Hizmetleri

Sıhhiye Yerleşkesine Ulaşım

Sıhhiye Yerleşkesi, Ankara’nın ilk yerleşim bölgesi olan Ulus semti ile Hamamönü semtleri arasındaki bölgede yer alır. Bu yerleşke; Sıhhiye, Kurtuluş, Kızılay, Opera ve Samanpazarı’ndan 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Beytepe Yerleşkesi ile Sıhhiye Yerleşkesi arası ulaşım, ring seferleriyle sağlanmaktadır.

Sıhhiye Yerleşkesi’ne çeşitli semt ve ilçelerden ulaşım, belediye otobüsü ve dolmuşun yanı sıra banliyö treni, metro ve Ankaray ile sağlanabilir. Özel aracı ile gelecek olan ziyaretçilerimiz yerleşkeye, Sıhhiye veya Kurtuluş ana giriş kapısından giriş yapabilirler.

Beytepe Yerleşkesine Ulaşım

Beytepe Yerleşkesi, Eskişehir Yolu Üniversiteler Mahallesinde yer almaktadır.

TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM:(M2) ANKARA METROSU-2 (KIZILAY- ÇAYYOLU) ile Beytepe Yerleşkesine ulaşım sağlanabilir.

Metrodan Beytepe durağında indikten sonra, Beytepe Köprüsü üzerinde bulunan Beytepe otobüs durağından yerleşkemizden hareket eden “BEYTEPE METRO İSTASYONU – BEYTEPE KAMPÜSÜ” otobüsleri ile yerleşkemize ulaşmak mümkündür. Hareket saatleri ve hatla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Toplu taşıma ile ilgili bilgiyi EGO web sayfasından edinebilirsiniz.

ÖZEL ARAÇ İLE ULAŞIM:Ankara-Eskişehir yolu üzerinden, Beytepe Köprüsü ile yerleşkenin A ana giriş kapısına ulaşılır. Köprüden önce “Hacettepe” yönlendirme tabelaları mevcuttur. Ana giriş kapısından girildikten 3 km sonra yerleşke içi yönlendirme levhaları size yardımcı olacaktır.

NOT: Güz ve Bahar Dönemlerinde, Beytepe Yerleşkesi’ne semtlerden özel servis araçları ile ulaşım imkânı bulunmaktadır. Bu konudaki ayrıntılı bilgi, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı web sayfasında duyurulmaktadır.

Menü