Spor Olanakları

Sıhhiye Yerleşkesi

Üniversitemiz Sıhhiye Yerleşkesinde, basketbol ve voleybol oynamaya elverişli 500 kişilik tribün kapasitesine sahip bir salon mevcut olup, kondisyon salonu, aerobik salonu, masa tenisi Odası bulunmaktadır. Haftada dört gün öğrenci, akademik ve idari personele yönelik, öğretim görevlisi denetiminde yaşam boyu spor ve güç geliştirme kursları verilmektedir. Ayrıca salonumuzda Spor Bilimleri Fakültesi’nin merkez yerleşkesindeki ve Fakülte Yüksekokullara verdiği Spor Bilimleri seçmeli dersleri yürütülmektedir. Sıhhiye Spor Salonumuz Eylül-Temmuz ayları arasında saat 09.00-22.00, Temmuz-Eylül ayları arasında ise saat 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Branş ve olanaklar: Basketbol, voleybol, kondisyon, mücadele (taekwondo), masa tenisi, step, aerobik.

Beytepe Yerleşkesi

Beytepe Yerleşkesinde 1  spor salonu, 1 kondisyon salonu,  açık spor alanlarında 2 tenis kortu, 2 voleybol, 2 basketbol sahası, 1 futbol  sahası ve 1 stadyum (çim sahalı ve atletizm pistli) mevcut bulunmaktadır. Spor Salonumuz badminton, voleybol, hentbol ve basketbol branşlarına uygun olup, saat 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Branşlar ve olanaklar: Basketbol, voleybol, hentbol, badminton, tenis, açık basketbol, halı saha, stadyum, atletizm pisti.

Yüzme Havuzu

Hacettepe Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu Kompleksi bir adet tam olimpik yüzme havuzu (25 m x 50 m) ile bir adet (25 m x 7,5 m) ısınma havuzuna sahiptir. 800 kişilik geniş tribünüyle düzenlenecek müsabakalara da ev sahipliği yapabilmektedir. Havuzumuzda 3 adet erkek; 3 adet kadın soyunma odaları bulunmaktadır. Tesisimiz 24 saat boyunca otomasyona bağlı olarak takip edilmekte; havuz suyu sıcaklığı, havuz suyu kimyasal değerleri, ortam sıcaklığı ve nem oranları gibi değerleri sürekli takip edilerek, sağlık bakanlığı standartlarına göre ayarlanmaktadır. Pazartesi hariç, haftanın 6 günü hizmette olan işletmede gün saat 06:00’da başlar. Pazar günü 20:00’da diğer günler saat 22:00’da son bulur.

Menü