Barınma Olanakları

Sıhhiye Yerleşkesi
Erkek Öğrenci Yurdu


Yine öğrencilerin çamaşırlarını yıkamaları için tam otomatik donanımlı çamaşır makineleri ve kurutma makineleri bulunan çamaşırhane mevcuttur.

Bunların dışında, Diş Hekimliği öğrencileri için diş laboratuvarı, uluslararası ve şehirlerarası ankesörlü telefonlar, çalışma salonları, internet ve bilgisayar odaları bulunmakta, günün 24 saati sıcak su verilmektedir.

Yurt içerisinde kız ve erkek öğrencilerimizin birlikte kullandığı öğrenci ihtiyaçlarına yönelik gıda satışı yapan 24 saat hizmet veren bir de kantin mevcuttur.

Sıhhiye Yerleşkesi
Kız Öğrenci Yurdu

387 odada toplam 767 yatak kapasiteli yurdumuzda kantin, çalışma salonları, çamaşırhane, ütü odası, bilgisayar odaları, Diş Hekimliği öğrencileri için diş laboratuvarı, yurt içi ve yurt dışı telefon görüşmelerine açık ankesörlü telefonlar ve anons sistemi bulunmakta, günün 24 saati sıcak su verilmektedir.

Tüm odalarımızda her öğrenciye ait bir adet yatak, bir adet soyunma dolabı, bir adet çalışma masası, bir adet kitaplık bulunmaktadır. Ayrıca ortak kullanılan bir mini buzdolabı ve ayakkabılık vardır.

Beytepe Yerleşkesi
Erkek Öğrenci Yurdu


Erkek Yurdu’ndaki Tüm odalarımızda her öğrenciye ait bir adet yatak,  bir adet soyunma dolabı,  bir adet çalışma masası,  bir adet kitaplık bulunmaktadır. Ayrıca ortak kullanılan bir mini buzdolabı ve ayakkabılık vardır. Her katta bulunan lavabo gruplarında ise tuvaletler ve duş kabinli banyolarda sıcak su verilmektedir ortak kullanım alanı olan mutfak, çamaşırhane ve ütü odası, çalışma odası, yurt içi ve yurt dışına açık ankesörlü telefonlarımız mevcut olup 24 saat süreyle internet bağlantısından yararlanılmaktadır.

Bina içi temizliği hijyenik olarak günlük yapılmakta, öğrenci odaları (talep doğrultusunda artırılmak suretiyle) haftada 1 gün temizlik programında belirtilen standartlara uygun şekilde uygun kimyasallarla temizlenmektedir.

Yurt içerisinde kız ve erkek öğrencilerimizin birlikte kullandıkları öğrenci ihtiyaçlarına yönelik kantin mevcuttur.

Beytepe Yerleşkesi
Kız Öğrenci Yurdu

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi Süleyman Sağlam Öğrenci Kasabası’nda A, B ve C olmak üzere üç bloktan oluşan Beytepe Kız Öğrenci Yurdu, 350 odada toplam bin 400 öğrenciye barınma imkânı sağlamaktadır.

Vardiyalı sistemle 24 saat süre ile hizmet verilen yurda giriş ve çıkışlar, akıllı öğrenci kimlik kartlarının kullanıldığı turnikelerle yapılmakta, otomatik kameralı güvenlik sistemi ile kontrol edilmekte ve yeterli sayıda Üniversite güvenlik personeli görev yapmaktadır.

Yurtta genel oda standardı 4 kişilik olarak düzenlenmiş ve çeşitli özelliklerle donatılmıştır. Odalarda her öğrenciye ait yatak, elbise dolabı, çalışma masası ve kitaplık ile mini buzdolabı bulunmaktadır. Her katta yer alan lavabo gruplarında ise tuvaletler bulunmakta ve duş kabinli banyolarda 24 saat süreyle sıcak su verilmektedir. Ortak kullanım alanlarında ise; blok mutfakları, çamaşırhane, ütü odası, çalışma salonları, yurt içi ve yurt dışı kullanıma açık ankesörlü telefonlar, dahili hatlı telefonlar ve kablosuz internet sistemi bulunmaktadır.

Bina içi temizliği hijyenik olarak günlük; öğrenci odalarının temizliği (talep doğrultusunda artırılmak suretiyle) haftada bir gün temizlik programında belirtilen standartlara uygun şekilde uygun kimyasallarla yapılmaktadır. Öğrencilerimiz blok mutfaklarında yemek yapabildikleri gibi, karma olarak kullanılan yurt kantininden de yararlanabilmektedir.

Yurt Kapasiteleri tablosunu indirmek için lütfen tıklayın.

Beytepe Öğrenci Evleri

Beytepe Öğrenci Evleri’ndeki odalar, öğrencilerimize aile ortamı rahatlığında çalışma olanağı sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Her odada banyo, tuvalet, yatak, kütüphane, çalışma masası, elbise dolapları ve buzdolabı bulunmaktadır. Bilgisayar ve TV yerleri ayrılmıştır. Devamlı sıcak su verilen öğrenci evlerimizin her birinde ayrıca okuma ve TV salonları, her katında açık mutfağı olan yemek salonu, çamaşır ve kurutma makineleri ile ütü bulunmaktadır. Ayrıca lisansüstü düzeyde eğitimlerini devam ettiren öğrencilerimiz de bu evlerden yararlanabilmektedir.

Menü