HAMLE İnovasyon Yarışması

Hamle Sırası Sende!

Hacettepe Üniversitesi öğrencileri, girişimci ve yenilikçi yönlerini keşfetme, yaratıcı fikirleriyle inovasyon süreçlerine dâhil olma fırsat ve ayrıcalığına sahiptir.Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi’nin her yıl düzenlediği “Hamle İnovasyon” yarışması, öğrencilerin yenilikçi ve çığır açan fikirleriyle, akademik ve iş dünyasından profesyonellerle yarıştıkları bir rekabet platformudur.

Girişimci öğrencilere, iş modeli oluşturma, ticarileşme ve pazar stratejisi belirleme konularında ücretsiz eğitimler verilmekte; ödüle layık görülen öğrencilere ücretsiz patent başvurusu, “TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci” sürecine doğrudan geçiş desteği ile şirketleşmeleri halinde kuluçka merkezinde yer imkânı sunulmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi, etkin bilim alanlarında sahip olduğu bilgi birikimini ilgili sektörlerin toplum kesimlerinin hizmetine sunmaktadır. Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi, tıp-sağlık, fen-mühendislik ve sosyal bilim alanlarının tamamını kapsayan geniş bir yelpazede yenilikçi fikirlere dayalı yüzlerce üniversite-sanayi ve üniversite-kamu işbirliği projelerini hayata geçirmiştir.

Hacettepe aynı anda hem sağlık, hem teknik, hem de sosyal inovasyon projelerini gerçekleştirebilen nadir üniversitelerin en başta gelenidir. Ayrıntılı bilgi için hacettepehamle.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.