Uluslararası Üniversite


Uluslararası Öğrenciler

Uluslararası sıralamalarda Türkiye’yi en yüksek derecelerle temsil eden, birçok alanda dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almayı başaran Hacettepe, sadece ülkemizde değil uluslararası alanda da tercih edilen bir üniversite haline gelmiştir.

Tıp-sağlık bilimlerinden sosyal-beşeri bilimlere, fen-mühendislik bilimlerinden güzel sanatlara, konservatuvardan spora çok geniş bir yelpazede çağdaş ve nitelikli eğitim veren Hacettepe, bu yönüyle ülkemizdeki diğer tüm üniversitelerden farklıdır. Hacettepe Üniversitesi, 97 lisans, 270 yüksek lisans, 238 doktora programları; çift ana dal ve yan dal olanakları ile meslek eğitimi, bilim-teknoloji, sanat ve spor alanlarında eğitim almanız; kişisel ve sosyal gelişiminizi sağlamanız için mükemmel bir çalışma ve yaşam ortamı sunmaktadır.

Sahip oldukları ve sunduklarıyla dünyada da tercih edilen üniversiteler sıralamasında en üstlere oturan Hacettepe Üniversitesi’nin tüm kıtalardan 120’den fazla ülkeden, 924'ü lisansüstü düzeyde öğrenim gören uluslararası öğrenci sayısı 2.100’ü aşmıştır.

uluslararası öğrenci statüsünde başvuru süreç ve koşullarına ilişkin ayrıntılı bilgiye www.oid.hacettepe.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.