Bir Tanıtım Böyle Geçti.
2019 Tanıtım Günlerinin Ardından...


Rektörümüz canlı yayındaydı....

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Haluk Özen'in konuk olduğu NTV Doğru Tercih Programını, yandaki bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.


Tanıtım Şenliği’ne Bir Adım Daha Atıldı

Klasik Tanıtım Günlerinden Farklı

Hacettepe Üniversitesi 2019 Tanıtım Günleri’ne, Beytepe’de Tunçalp Özgen Kültür ve Kongre Merkezi, Sıhhiye’de de Kültür Merkezi ile Tıp Fakültesi ev sahipliği yaptı. Her iki yerleşkede eş zamanlı gerçekleştirilen Tanıtım Günleri’nde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bazı yenilikler uygulamaya konularak Tanıtım Şenliği’ne doğru bir adım daha atıldı.

Hayatın Tüm Renkleri

Hacettepe Üniversitesi, tüm konuklarını yine dünyada iz bırakan deneylerin yapıldığı laboratuvarları, marka olmuş isimlerin okuduğu sınıfları, multidisipliner araştırmaların yürütüldüğü merkezleri, mesleğe ve yaşama donanımlı birey olarak hazırlayan ortamları, muhabbete ev sahipliği yapan mekânları, yorgun zihinlere ve bedenlere çare olan çim alanları, spor merkezleri; hayata dair tüm renkleri ve bu renkleri barındıran Beytepe ve Sıhhiye Yerleşkelerinde karşıladı.

Hacettepeli Olma Ayrıcalığını Deneyimlemek

Hacettepe Ailesine katılmaya “Hayatın tüm renkleri Hacettepe’de… Peki ya sen?” diyerek davet edilen adaylara, “Hacettepeli olma ayrıcalığını” deneyimleyebilmeleri için farklı programlar hazırlandı.

Eş Zamanlı Hizmet

Beytepe’de, Sıhhiye Yerleşkesinde bulunan tüm fakülte ve yüksekokullar ile Ankara Devlet Konservatuvarı ve Meslek Yüksekokulları temsil edilirken Sıhhiye’de de Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Sağlık Bilimleri, Tıp Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulunun tanıtımı için stant açıldı.

Akran Rehberli Tur

Beytepe’de servislerle ve yürüyerek gerçekleştirilen yerleşke turlarının yanı sıra fakülte ve bölümlere düzenlenen akran rehberli tur sayısı artırıldı. Konukların, Hacettepe’yi her yönüyle yaşayarak tanıması için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Hacettepe Misafirperverliği

Hacettepe, ziyaretçilerini, geleneksel misafirperverliği ile karşıladı ve ağırladı. Tanıtım günleri boyunca yerleşkeler arası düzenlenen ringlerle ücretsiz taşınan ziyaretçilere, iki gün boyunca öğle yemeği dâhil çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Yüzlerce Stant, Yüzlerce Görevli

Hacettepe Üniversitesi’ni anlatmak; sosyal, kültürel ve spor olanaklarından kütüphanelerine, sağlıktan yurt dışı fırsat ve olanaklarına uzanan geniş bir yelpazede Hacettepe’yi tanıtmak, Hacettepeli olma farkının anlamını yansıtmak için için Beytepe ve Sıhhiye Yerleşkelerinde yüzlerce stant, fabrika gibi işledi. En üst yöneticisinden akademisyenine, çalışanından öğrencisine yüzlerce kişi tanıtımda görev yaptı.


Tanıtım Günleri 2019 hakkında...

Üniversitem Hacettepe...

Hacettepe Üniversitesi ülkemizin önde gelen üniversitelerden biri olarak bilim, teknoloji ve sanat alanlarında toplumsal kalkınmaya ve evrensel değerlere katkılarını sürdürüyor.

Bizi sosyal medyada takip edin:

Bilgi için: 0 (312) 305 10 80