Neden Hacettepeyi Seçmelisiniz?
Hacettepe Üniversitesi öğrencileri, üniversite yaşamlarına renkli ve güvenli yerleşkelerde başlar. Öğrenci toplulukları, geniş yelpazede sunulan imkânlar ve etkinlikler, yepyeni dostluklar kurulmasına ve renkli bir üniversite yaşamına atılan ilk adımdır. Yurtları, kafeteryaları, spor ve sağlık tesisleri, kültür ve kongre merkezleri ile Hacettepe, bir üniversitede bulunması gereken tüm hizmetleri öğrencilerine verir.

Dünyanın dört bir yanında rastlanabilecek 172 binin üzerinde mezun ve onların başarı öyküleri, Hacettepe Üniversitesi’nin başta gelen referanslarından biridir.

Hacettepe Üniversitesi öğretim kadrosu, bilim ve sanata yön veren, araştırmacı ve üretken akademisyenlerden oluşmaktadır… Hacettepe Üniversitesi Kütüphaneleri, sadece Türkiye’nin en iyi akademik kütüphanesi değil dünya sıralamalarında da öndedir. Hacettepe Üniversitesi’nde derslikler, etkin katılımı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yerleşkeler, çok çeşitli uygulama çalışmalarının gerçekleştirildiği tam donanımlı eğitim laboratuvarlarıyla donatılmıştır.


UNI101: Üniversite Yaşamına Giriş Dersi


Bu ders, yeni öğrencilerin Hacettepe Üniversitesi’ni kısa zamanda tanımasını öngören, Hacettepe’nin ve üniversite yaşamının sunduğu fırsatlar konusunda farkındalığı artırmaya yönelik bir etkinlikler programıdır. Öğrenciler, öncelikle üniversitenin sosyal ve kültürel olanaklarından nasıl yararlanacaklarını bu ders çerçevesinde öğrenir. Zaman yönetimi, kişilerarası iletişim, verimli öğrenme, bölüm tanıtımları gibi konuların yanında öğretim elemanları ve arkadaşlarıyla tanışan öğrenciler, konserler, spor etkinlikleri, film gösterimleri gibi eğlenceli etkinliklerle yerleşke yaşamına keyifli bir başlangıç yapar.

Üniversitem Hacettepe...

Hacettepe Üniversitesi ülkemizin önde gelen üniversitelerden biri olarak bilim, teknoloji ve sanat alanlarında toplumsal kalkınmaya ve evrensel değerlere katkılarını sürdürüyor.

Bizi sosyal medyada takip edin:

Bilgi için: 0 (312) 305 10 80