Kariyer Fırsatları
Hangi bölümden mezun olursanız olun “Hacettepe diploması”, sizi çok geniş bir kariyer için hazırlar ve Hacettepe Üniversitesi Kariyer Gelişimi ve Uygulama Merkezi (KARMER), size bir sonraki en iyi adımı bulmanızda yardımcı olur.

KARMER, öğrencilerinin, mezunlarının, akademik ve idari çalışanlarının başarılı bir kariyere sahip olmalarına destek veren, başarılı öğrenci ve mezunlarını, işveren ve mezunların bir araya gelmelerine aracılık yapan, üniversite içerisinde kariyer geliştirme hizmeti veren bir birimdir.

KARMER’in başlıca amacı, Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin kariyer planlamalarına; liseden üniversiteye, üniversiteden çalışma yaşamına uyum sağlayabilmelerine ve mezuniyet sonrasında kendi özelliklerine uygun işlere yerleşmelerine kariyer psikolojik danışmanlığı yoluyla yardımcı olmak ve ulusal/uluslararası düzeyde Hacettepe Üniversitesi mezunlarının istihdamını sağlamaktır.KARMER, üniversite adaylarına yönelik, Kariyer Psikolojik Danışması hizmeti de sunar. Dünyanın en iyi üniversitelerinin kariyer merkezlerinde de benimsenen kuramsal yaklaşımlara dayalı hazırlanan envanterler kullanılarak adayların ilgi, yetenek ve diğer kişilik özelliklerinin tanımları yapılır; özellikleriyle uyumlu lisans programları hakkında bilgiler verilir ve başarı sıraları yanında diğer özellikleri de göz önüne alınarak bütüncül bir yaklaşımla üniversite kararı almalarına yardımcı olunur.

Ayrıntılı bilgi için www.karmer.hacettepe.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Üniversitem Hacettepe...

Hacettepe Üniversitesi ülkemizin önde gelen üniversitelerden biri olarak bilim, teknoloji ve sanat alanlarında toplumsal kalkınmaya ve evrensel değerlere katkılarını sürdürüyor.

Bizi sosyal medyada takip edin:

Bilgi için: 0 (312) 305 10 80