Hukuk Fakültesi
Fakültemiz bünyesinde halen, biri Anadolu Üniversitesi ile ortak yürütülen doktora programı olmak üzere üç doktora programı ve ikisi, ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans programı olmak üzere de, dört yüksek lisans programı yürütülmektedir. Fakültemiz, amacı uluslararası alanda çeşitli toplumlar ve kültürler aracılığıyla hukuk eğitiminin ve bu alandaki araştırmaların ilerlemesine katkı sağlamak olan, Uluslararası Hukuk Fakülteleri Derneği (IALS) üyesidir. Ayrıca, hukuk alanında bilim ve bilgi toplumunun gerekleri doğrultusunda eğitim ve araştırmayı ve bu alanlarda ülkeler arası işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan, uluslararası bir ağ olan Legal Framework for the Information Society-Bilgi Toplumu İçin Yasal Çerçeve (LEFIS) üyesidir.

Fakültemiz öğrencileri, Üniversitemizin taraf olduğu ulusal ve uluslararası öğrenci değişim programları aracılığıyla, yurtiçindeki ve yurtdışındaki farklı üniversitelere belli sürelerle gidebilmektedirler. Fakültemiz eğitim-öğretim faaliyetlerini, Beytepe Kampüsünde, kendisine ait, tam donanımlı binasında sürdürmektedir.

Ayrıntılı Bilgi Hukuk Fakültesi Resmi Sayfalarında

Üniversitem Hacettepe...

Hacettepe Üniversitesi ülkemizin önde gelen üniversitelerden biri olarak bilim, teknoloji ve sanat alanlarında toplumsal kalkınmaya ve evrensel değerlere katkılarını sürdürüyor.

Bizi sosyal medyada takip edin:

Bilgi için: 0 (312) 305 10 80