Barınma Olanakları


Sıhhiye Yerleşkesi

Kız Öğrenci Yurdu

704 oda kapasiteli yurdumuzda kantin, çalışma salonları, çamaşırhane, ütü odası, bilgisayar odaları, Diş Hekimliği öğrencileri için diş laboratuvarı, yurt içi ve yurt dışı telefon görüşmelerine açık ankesörlü telefonlar ve anons sistemi bulunmakta, günün 24 saati sıcak su verilmektedir.

Tüm odalarımızda her öğrenciye ait bir adet yatak, bir adet soyunma dolabı, bir adet çalışma masası, bir adet kitaplık bulunmaktadır. Ayrıca ortak kullanılan bir mini buzdolabı ve ayakkabılık vardır.

Beytepe Yerleşkesi

Kız Öğrenci Yurdu

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi Süleyman Sağlam Öğrenci Kasabası’nda A, B ve C olmak üzere üç bloktan oluşan Beytepe Kız Öğrenci Yurdu, toplam bin 400 öğrenciye barınma imkânı sağlamaktadır.

Vardiyalı sistemle 24 saat süre ile hizmet verilen yurda giriş ve çıkışlar, akıllı öğrenci kimlik kartlarının kullanıldığı turnikelerle yapılmakta, otomatik kameralı güvenlik sistemi ile kontrol edilmekte ve yeterli sayıda Üniversite güvenlik personeli görev yapmaktadır.

Yurtta genel oda standardı 4 kişilik olarak düzenlenmiş ve çeşitli özelliklerle donatılmıştır. Odalarda her öğrenciye ait yatak, elbise dolabı, çalışma masası ve kitaplık ile mini buzdolabı bulunmaktadır. Her katta yer alan lavabo gruplarında ise tuvaletler bulunmakta ve duş kabinli banyolarda 24 saat süreyle sıcak su verilmektedir. Ortak kullanım alanlarında ise; blok mutfakları, çamaşırhane, ütü odası, çalışma salonları, yurt içi ve yurt dışı kullanıma açık ankesörlü telefonlar, dahili hatlı telefonlar ve kablosuz internet sistemi bulunmaktadır.

Bina içi temizliği hijyenik olarak günlük; öğrenci odalarının temizliği (talep doğrultusunda artırılmak suretiyle) haftada bir gün temizlik programında belirtilen standartlara uygun şekilde uygun kimyasallarla yapılmaktadır. Öğrencilerimiz blok mutfaklarında yemek yapabildikleri gibi, karma olarak kullanılan yurt kantininden de yararlanabilmektedir.

Üniversitem Hacettepe...

Hacettepe Üniversitesi ülkemizin önde gelen üniversitelerden biri olarak bilim, teknoloji ve sanat alanlarında toplumsal kalkınmaya ve evrensel değerlere katkılarını sürdürüyor.

Bizi sosyal medyada takip edin:

Bilgi için: 0 (312) 305 10 80